Anasayfa / Genel / Antalya’ya Tatile Gidenlerin Görmesi Gereken Yerler

Antalya’ya Tatile Gidenlerin Görmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin en çok yabancı turist müsafir eden şehri Antalya, aynı zamanda yerli turistler içinde oldukça sık uğranan bir tatil bölgesidir.  Sehir merkezi hariç 19 ilçesi bulunan Antalya, Tatil yerleri ve Eğlence mekanları ile ünlü bir şehrimizdir.

Denizi ve sahili ile oldukçe sevilen Antalya, ayrıca tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ilede insanları kendine hayran bırakmaktadır. Antalya’ya tatil için gidenlere bu yazımızda bazı tüyolar vererek Antalya’da gizli kalmış bu doğal güzellikleri ve tarihi doku hakkında bilgiler vermeye çalışacağız..

Antalya’nın sadece gece hayatı, deniz ve sahil’den ibaret olmadığı bu doğal ve tarihi güzel doku görülünce daha iyi anlaşılmaktadır.  İşte Antalya’nın görülmesi gereken birbirinden muhteşem yerler..

Antalya-Arykanda-oren-yeri

  • Arykanda Ören Yeri

Türkiye’de bulunan Antik kentlerden birisi olan Arykanda ören yeri, Likya dilinde ‘Ary-ka-wanda”, “yüksek kayalığın yanındaki yer” anlamına gelmektedir. İngiliz araştırmacı Charles Fellows, 1838‘de mezar yazıtlarına ve sikkelere dayanarak Arykanda’yı keşfetmiştir. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören Arykanda Ören Yeri keyifli zaman geçirmenize ortam sağlamaktadır.

Antalya-gokbuk-kanyonu

  • Gökbük Kanyonu

Gökbük Köyü’nde bulunan Kanyon, nesli tükenmekte olan yabani hayvan ve birçok endemik bitki türleri ni içinde barındırmaktadır. Doğanın bu en güzel yüzünü Antalya-Finike tatilinizde mutlaka görmelisiniz. Üstelik adrenalin tutkunlarının kanyonda trekking, yamaç paraşütü, kano ve her türlü doğa sporu yapmasına olanak sağlayan Gökbük Kanyonu, aynı zamanda bölgede balık tutma imkanıda sağlamaktadır.

Antalya Adrasan Koyu

  • Adrasan Koyu

Helenistik çağın izlerini Adrasan’ın her yerinde görebilirsiniz. Çevre beldelere çok kısa mesafede bulunan antik kentleri ise ilgi ve hayranlık uyandırmaktadır. Mutlaka görmeniz gereken Adrasan Koyu sizlerinde mutlaka ilgisini çekecek ve hayran kalacaksınız.

Antalya-Oymapinar-Golu

  • Oymapınar Gölü

Piknik yapmanıza imkan sağlayan Oymapınar Gölü huzur arayanlar için bulunmaz bir fırsat. Gölde tekne turu ve çevresinde dağ ve orman gezileri de yapılabilirsiniz.

Antalya Manavgat Selalesi

  • Manavgat Şelalesi

Yaklaşık 5 metrelik bir falezden aşağıya dökülmesi doğrultusunda meydana gelen Manavgat Şelalesi, Şehrin gürültüsü ve kalabalığından sıkılanlar için uğrak yeri. Burada piknik yaparken bir yandan da şelalenin güzelliğine şahit olabilirsiniz.

Koprulu-Kanyon-Antalya

  • Köprülü Kanyon

Türkiye’nin milli parklarından birisi olan Köprülü Kanyonu, bir doğa harikasıdır. Kanyonun içerisinden dünyaca ünlü olan Köprüçay ırmağı geçmektedir. Bölge, her yıl Dünya’nın dört bir yanından turist çekmektedir. Rafting, doğa yürüyüşü, kamp ve birçok aktivitenin gerçekleşmesine imkan sağlayan Köprülü Kanyon’u mutlaka görülmeye değerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir