Anasayfa / Genel / Bayram Tatili Sebebiyle Fethiye’de Oteller Yüzde 90 Doldu

Bayram Tatili Sebebiyle Fethiye’de Oteller Yüzde 90 Doldu

Fethiye için hem doğası hemde kültürel değerleriyle çeşitli spor aktivitelerinin merkezi haline gelen bir tatil cennetidir desek yanlış olmaz sanırım. Fethiye, Kurban Bayramı’nda yerli turistlerin akınına uğrayacak. Ağustos ayında otellerin yüzde doksanının dolu olduğu bildirilen Fethiye’de, Kurban Bayramı’na 15 gün kala rezervasyonlarda ciddi anlamda artış yaşanmakta.

Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, tatil için Fethiye’ye gelmek isteyenlerin bir an önce rezervasyonları yaptırmaları gerektiğini söyleyerek, Kurban Bayramı’nda bölgedeki tüm otellerin dolu olacağını, şu anda bile bölgedeki otellerin  yüzde 90 oranında dolu olduğunu belirtti.

Özellikle 2017 yazı türk müşterilerin akınına uğrayan Fethiye’de çok ciddi anlamda artışlar olduğunu belirten Uysal, “Çok güzel bir yaz dönemi geçiriyoruz. Önümüzdeki Kurban Bayramı döneminde de çok az bir yerimizin kaldığını duyuyorum. Özellikle 10 günlük tatil kararının alınmasından itibaren dün akşamdan bu yana rezervasyonlarda çok ciddi bir artış var. Fethiye bölgesine tatile gelmek isteyen tüm misafirlerimizin bir an önce kararlarını verip, rezervasyonlarını yaptırmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

2017 yılının Türk turizmi açısından toparlanma yılı olduğunu belirtern Bülent Uysal, sözlerine şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz yıl yaşanılan olumsuzluklar bu yıl yaşanmadığı için 2017 yılını Türk turizmi için toparlanma yılı olarak görüyoruz. Geçtiğimiz yılın kayıplarını bu sene sarabilirsek özellikle yabancı pazarda kaybettiğimiz müşterileri tekrar geri alacağımıza inanıyorum. Fethiye, Türkiye’nin en güzel tatil yöresi. Tüm misafirlerimizi güvenli, huzurlu bir tatil geçirmesi açısından Fethiye’ye davet ediyoruz.”

Kurban Bayramı tatilini Fethiye’de geçirmek isteyenlerin biran önce rezervasyon yaptırması gerektiğini hatırlatan Bülent Uysal tatil değerlendirmesi yapan kişilerin acele ederek rezervasyonlarını biran önce yaptırmaları yönünde uyarıda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir