Anasayfa / Genel / Bayram Tatilini İstanbul’da Geçireceklere Öneriler

Bayram Tatilini İstanbul’da Geçireceklere Öneriler

Kurban bayramı tatilini İstanbul’da geçirecekler için rahat rahat nefes alıp şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler Şile, Ağva ve Polonezköy gibi yeşil ve mavinin buluştuğu yerlere akın ediyor. Bizlerde sizler için tatilde birkaç öneri hazırladık. İstanbul’da Bayram Tatili geçireceklere önerilerimiz..

polonezkoy

  • Polonezköy

Polonezköy İstanbul’a en yakın mesafede olan tatil ve dinlenme noktasıdır. Şehre sadece yarım saat uzaklıkta olan Polonezköy, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Şehrin sıkıcı atmosferinden bir süre uzaklaşabilir ve çimlerin üzerinde piknik ve mangal yapabilirsiniz. Oksijenin ve yemyeşil doğanın tadını çıkarabileceğiniz, koşu parkurunda yürüyüş ve egzersizinizi yapabilir sağlıklı bir gün geçirebilirsiniz. Polonezköy yöresel lezzetler bakımından da oldukça zengindir. Polonezköy doğal balını tadarak ve organik ürünlerden oluşan köy kahvaltısı yaparak yeni güne başlayabilir, daha sonra köydeki tarihi Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. At üzerinde kısa bir köy turuda yapabilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

sile

  • Şile

Şile, masmavi denizi ve doğallığı ile güzel zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Şile, Karadeniz’de bulunuyor. Deniz feneri ve büyük kayalıkların olduğu beldede, denize karşı rakı-balık keyfi yapabilirsiniz. Osmanlı Hamamı, Şile evleri, Değirmen Çayırı Şelalesi ve Yeşilvadi Şile’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

agva

  • Ağva

Ağva iki dere arasında bulunmakla beraber huzur veren doğası, temiz havası ve sapsarı kumsalı ile oldukça cezbedici tatil rotalarının başında geliyor. Ağva’da balık keyfi yapabilir, gündüz ise birbirinden güzel plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Kabakoz plajı ve İmrenli plajı  görülmesi gereken plajlar arasında yerini almaktadır. Roma döneminden kalma Kalemköy’deki kalıntı ve yapıları görebilir, Saklı Göl’ün doğal güzelliğine karşı balık keyfi yapabilirsiniz. Ağva’ya haftasonu gidenler ise meşhur kütük evlerde kalarak Ağva’nın nostaljik havasını sonuna kadar yaşayabilirler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir