Anasayfa / Genel / Bayram Tatilini İzmir’de Geçireceklere Öneriler

Bayram Tatilini İzmir’de Geçireceklere Öneriler

Kurban Bayramı tatilini İzmir’de geçirmek zorunda olanlar için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler için İzmir’e en yakın mesafedeki gezi ve tatil beldelerini derledik. İşte İzmir’e en yakın tatil ve gezi beldesi önerilerimiz.

 

sigacik

  • Sığacık

Seferihisar’ın son derece güzel bir mahallesi olan Siğacık, aynı zamanda Teos antik kentine de ev sahipliği yapmaktadır. Sığacık’ın denizi ve doğa güzelliği görülmeye değerdir.

ozdere

  • Özdere

Menderes ilçesine bağlı olan Özdere, şirin bir kıyı beldesi olmakla birlikte tarih geçmişi de oldukça zengin. Bakanlar kurulunca onaylanmış, Menderes’in tek turizm bölgesi olan, bu küçük yer, toplam 10 bin yatak kapasitesine sahip otel, motel ve pansiyonlardan oluşuyor.

sakran

  • Şakran

Mükemmel deniz manzarası ve kendi ismi ile anılan böreği dillere destan Şakran’ı başlıca gezi ve tatil tercihi yapılmasının sebeplerinden sadece birkaçıdır. Şakran özellikle 1970-1980 yıllarında birçok İzmirlinin yazlık almak için tercih ettiği bölgeler arasında ilk sıradadır.

dikili

  • Dikili

İl merkezine uzaklığı 120 km olan Dikili, Bergama’nın sayfiye bölümü diye anılır ve oldukça fazla tercih edilen bir turizm bölgesidir. Balıkesir’e kuzey kısımdan oldukça yakındır. Dikili özellikle bereketli toprakları ile tanınır ve yemyeşil görünümü ile kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahiptir.

urla

  • Urla

Yemeklerin oldukça lezzetli olduğunu Urla, ünlü sanatçı Tanju Okan’ın yaşadığı ve onunla özdeşleşmiş bir yerdir. İzmir’e 35 km uzaklıkta olan bu ilçe, tarihi dokusu ve evleri ile insanları kendine hayran bırakmaktadır.

alacati

  • Alaçatı

Son yılların en gözde tatil merkezlerinden biri olan Alaçatı, Çeşme’de yer alıyor. Mavi-beyaz evler, birbirinden güzel sokakları ile herkesi büyülüyor. Özellikle rüzgar sörfü yapan sporcular da bu bölgeyi tercih ediyor.

gumuldur

  • Gümüldür

Mordoğan, Çatalkaya, Ayıbalığı kayalıkları ve plajı, Ardıç Plajı, amatör balıkçılığı ve 70 çeşit mor çiçeği ile ünlüd olan Gümüldür, Uzunada’nın tam karşısında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir