Anasayfa / Genel / Bodrum Tatilinde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Bodrum Tatilinde Mutlaka Yapılması Gerekenler

Bodrum, Ege Bölgesi’nin en güzel beldelerinden birisi olmakla beraber, yaz aylarında herkesin akın ettiği bir tatil cennetidir. Birbirinden güzel koyları ve bembeyaz şirin evleri ile Ege’nin incisi olan Bodrum’u bu yaz tatil seçeneği olarka mutlaka değerlendirmelisiniz.Bodrum tatilinizin unutulmaz olmasını istiyorsanız mutlaka yapmanız gereken Bodrumun olmazsa olmazlarını sizler için derledik. İşte Bodrum tatilinde mutlaka yapmanızı tavsiye ettiğimiz şeyler..

bodrum kalesi

  • Bordum Kalesi Ziyareti

Saint Jean şövalyeleri tarafından kayalıklar üzerine yapılmış Bodrum Kalesi, Bodrum’un en önemli simgesi halien gelmiştir. 1500’lü yıllarda Türkler’in bölgeyi fethetmeleri ile şövalyelerin adadan çekilmesi kaleyi Türklerin hakimiyetine bırakmışlardır. 1900’lü yıllarda bombalanan kale günümüze kadar ayakta kalmış yapıtlardandır.

bodrum kalesi sualti muzesi

  • Sualtı Arkeoloji Müzesi Keşfi

Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Kalesi içinde yer almaktadır. Dünyanın en önemli arkeolojik müzeleri arasında gösterilen Sualtı Arkeloji Müzesi’nde, Bodrum’a ait kazılarda çıkarılan parçaların yanı sıra sualtı kazılarına ait kalıntıları bu müzede yakından incelemek mümkün. Karyalı Prenses ve Yılanlı Kule gibi parçaları mutlaka görülmesi gereken parçalardır.

zeki muren muzesi

  • Zeki Müren Sanat Müzesi Gezisi

Ünlü sanatçı Zeki Müren’in Bodrum’da yaşadığı ev şu an müze olarak ziyaret edilebiliyor. Bodrum merkezde olan bu müze evi ziyaret ederek sanatçının eşyalarını ve fotoğraflarını daha yakından görebilirsiniz. Zeki Müren hayranlarının oldukça sık uğradığı müze gezilmeye değer.

gumusluk balik ziyafeti

  • Gümüşlük’te Balık Keyfi

Gümüşlük, sanat galerileri ve sahilde sıralanmış olan balık restoranları ile meşhur. Akşam saatlerinde dolmaya başlayan restoranlarda taze deniz mahsullerini tatmak için önceden rezervasyon yapmak şart.

bodrum tekne turu

  • Tekne Turuna Katılın

Tekne turlarına katılarak Bodrum koylarını yakından keşfedebilirsiniz. Turgutreis ve Bodrum olmak üzere çeşitli merkezlerden düzenlenen bu turlarda gün boyu Bodrum’un masmavi denizinin tadını çıkarmak mümkün.

bodrum-antik-tiyatro

  • Bodrum Amfi Tiyatrosu’nda Düzenlenen Konserlere Katılın

Amfi Tiyatro,A ntik çağlardan günümüze ulaşmış önemli yapılardan birisi, günümüzde renove edilerek yaz aylarında ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem bir manzarası olan mekanda bu yaz bir konsere bilet alarak katılabilirsiniz.

kargi koyu

  • Kargı Koyu’nda Deve Turu

Yahşi mevkiinde bulunan Kargı Koyu’nda hem muhteşem denizin tadını çıkarabilir hem de plaja özgü olan develere binerek plajı turlayabilirsiniz.

Son olarak Ege Bölgesi’nin en meşhur tatlısı olan lokmanın mutlaka tadına Bodrum’da bakın. Bodrum merkezde akşamüstü top şeklinde yapılana lokmaları mutlaka tadmanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir