Anasayfa / Genel / Kurban Bayramı tatili Turizm’i canlandıracak

Kurban Bayramı tatili Turizm’i canlandıracak

Şimdiden tatil planı yapmaya başlamışken, Kurban bayramı tatil süresi gündemden düşmüyor. Cumhurbaşkanı son yaptığı açıklamada bayram tatilinin 10 gün olması Turizm’i canlandırır ifadesi, Turizm sektöründe hareketli günlere neden oldu.

Tam bir açıklama gelmese de oteller ve Turizm acentaları kampanya yapmaya başladılar. Şimdiden tatil fırsatları için otel aramaya başlayın. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 günlük tatile yeşil ışık yakmasıyla birlikte 15 Ağustos Salı günü gerçekleştirilecek olan Bakanlar Kurulu toplantısında netleşecek.

TATİL SÜRESİ İÇİN 3 SENARYO VAR

Bayram tatili için ilk olarak mevcut durum yani 31 Ağustos arife günü öğleden sonra başlayıp 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek şekilde 4.5 gün. İkinci senaryo ise 30 Ağustos Zafer Bayramı ile yarım günlük arife gününün birleştirilmesi şeklinde toplam 6 gün tatil. Üçüncü senaryoda bayramdan önceki Pazartesi ve Salı günlerinin de tatil ilan edilmesiyle 26 Ağustos- 4 Eylül şeklinde 10 günlük tatil.

10 GÜNLÜK TATİL İLE İÇ PİYASA CANLANIR

İç piyasanın canlanması açısından 10 gün ilan edilmesinin çok önemli olduğunu belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır ise özellikle Antalya ve Ege bölgesi başta olmak üzere diğer tüm tatil yörelerinde okullar açılmadan önce insanların tatile gitmesi için önemli bir fırsat oluşturulacağını kaydetti. Memurlar ve işçiler için bu dönemin son tatil fırsatı olduğuna dikkat çeken Çorabatır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının da çok önemli olduğu ve teşekkür ettiklerini söyledi.

2 yorum

  1. İnşallah tatil 10 gün olur. İyi bir tatil yaparız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir