Mardan Palace Yeniden Açılıyor

1,4 milyar dolarlık otel sezonu Hint düğünü ile açacak. Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un Antalya’da 1,4 milyar dolar harcayarak inşa ettiği Mardan Palace Otel, 10 milyon dolarlık tadilattan sonra Hint düğünü ile açılacak.

Antalya’nın Kundu bölgesinde bulunan otel, son bir yıldır icra, hırsızlık, elektrik ve sularının kesilmesi haberleri ile gündemdeydi. Türkiye’nin en lüks otellerinden başında gelen Mardan Palace’ta tadilat çalışmaları halen devam ediyor. Dört yıl süren inşaat çalışmalarından sonra, otelin genel müdürü Selçuk Şentepe, 2009’da açılan otel için Türkiye’nin en lüks ve en büyük otelleriden biri olduğunu söyledi. Mardan Palace hakkında bilgiler veren Şentepe, otelin Dolmabahçe, Anadolu ve Avrupa olmak üzere üç kısımda 546 odadan oluştuğunu belirtti.

Tesisin son dönemde yaşadığı krizlerin etkinlendiğini söyleyen Şentepe, turizmin yaşanan ekonomik çalkantılardan ve ülkeler arası yaşanan krizden en fazla etkilelen sektör olduğunu vurguladı.

2018’de Açılacak
Şentepe, yalnızca Antalya’da 5 yıldızlı 500 otelin yer aldığını ve bu kadar tesisin ayakta kalması için çok sayıda turistin bölgeye çekilmesi gerektiğine değindi. Şentepe,”Otel şu anda tadilat aşamasında. Allah’ın izniyle 2018’in martında çok daha diri, dinamik, toparlanmış şekilde hizmete devam edecek” dedi.

10 Milyon Dolarlık Tadilat
Mardan Palace Otel’in havuz, odalar, restoranlar, alt yapı ve internet sisteminde 10 milyon dolarlık bir tadilat çalışmasına başlanacak. 200 personelin halen çalıştığı Mardan Palace, 2010 yılında “Dünyanın En Lüks Oteli” seçilmişti. Ardından ekonomik sıkıntılar nedeni ile bir banka tarafından satın alınmıştı. Otele ait Mardan Stadyumu’nun da yer aldığı 74 bin 13 metrekare alana sahip spor kompleksi ve 28 bin 394 metrekare alana sahip stadyumun yanındaki spot otel bloku ile personel lojmanının yer aldığı arsa 101 milyon lira toplam bedelle satışa sunulmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir