Otel zinciri Accor, Mantra Grubu satın aldı

Dünyaca ünlü Fransız otel devi Accor firması, otel arama motoru Gakko’dan sonra bünyesinde 127 otel bulunan “Mantra Grubu” da 900 milyon euroya karşılığında satın aldı.

Accor

Fransız otel zinciri Accor, son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkat çekmeye başladı. Geçen aylarda otel arama motoru Gakko’yu 100 milyon euroya satın alan Fransız otel zinciri Accor, şimdi de Avustralya, Yeni Zelanda, Endonezya ve Havai’de 127 oteli bulunan Mantra Grubu’nu 900 milyon euroya satın aldı.

Accor’un rekor fiyattan satın aldığı Mantra Grubun Mantra, bünyesinde Peppers ve BreakFree gibi markaları bulunuyor. “Mantra Grubu”n bünyesindeki oteller, toplamda 20 binin üzerinde yatak ile hizmet veriyor.

“ASYA-PASİFİK BÜYÜME STRATEJİSİNİN BİR PARÇASI”

Mantra Group bünyesine katan Accor Hotels CEO’su Sebastien Bazin, Mantra Group gibi bir şirketi satın almaktan son derece memnun olduklarını söyledi. Bu satın almanın Accor’un Asya-Pasifik bölgesindeki büyüme planının bir parçası olduğunu kaydeden Accor Hotels CEO’su Sebastien Bazin şunları söyledi: “Mantra Grubu bünyesindeki oteller, Accor Hotels’e yeni bir konaklama formatı getirmenin yanında, güçlü bir müşteri tabanı sunacak.”

GAKKO VE ARIENT EXPRESS’İ DE SATIN ALMIŞTI

Geçen aylarda otel arama motoru Gakko’yu da 100 milyon euroya bünyesine katan Accor, Orient Experss’in %50’sini de satın almıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir