Anasayfa / Genel / Şişirilebilir Ürünler Barınağı: Tek Boynuzlu Atın Hüznü!

Şişirilebilir Ürünler Barınağı: Tek Boynuzlu Atın Hüznü!

Havuzlarda terk edilmiş şişirilebilir ürünler için başlatılan önemli bir çalışma da ‘Şişirilebilir Ürünler Barınağı’, Öyle ki, tek boynuzlu bir at, sadece yaz için olmamalı.

Hepimiz tatilleri iple çekiyoruz. Hele Yaz tatilleri bir başka neşe ve keyifle çıkılan tatillerin başında gelir. Ya tatil dönüşleri? Türk tatilcilerin çok büyük bir çoğunluğu havuzda kullanmak üzere şişirilebilir ürünler satın alıyor. Ancak, tatilcilerin sadece % 40’ı tatillerinin sonunda tatil ürünlerini evlerine götürüyor.  Yaz sezonu biterken kenara atılmış ve terk edilmiş binlerce şişirilebilir çeşitli ürünler dünyanın bir çok yerinde tesislerde başıboş şekilde yüzüyor.

tatil-3

Bu sorunun sonucunda şişirilebilir, ürünlerin konuklarca sahiplenilmesine olanak tanıyan dünyanın ilk ‘Şişirilebilir Ürünler Barınağı’ oluşturuluyor.2017 yılında  havuzlarda  kullanılan şişme ürünler için gerçek anlamda bir ilgi patlaması yaşandı. Öyle ki, bu yaz sosyal medya buna dair çok renkli ve farklı kombinasyonlarda görseller paylaşıldı. Konu hakkında yapılan bir araştırmaya göre, Türk tatilcilerin neredeyse yarısı tatilleri için şişirilebilir bir ürün satın aldı.

Şişirilebilir Ürünler Barınağı!

Bu oran Y kuşağı olarak da bilinen “Millennial” grubunda ise %85’e varan bir oranda oldu. Bu çılgınlık, yaz sezonunun bitiminde birçok ürünün havası inmiş olarak tatil tesislerinde terk edilmesiyle son buldu. Araştırmaya göre; Türkiye’deki tatilcilerin beşte ikisinin havuz dostlarını tatil bitiminde evlerine getirdikleri, beşte üçünün ise otel odalarında bıraktıklarını ortaya çıktı. Tesislere terk edilen şişirilebilir ürünler çözüm amaçlı olarak dünyanın ilk “Şişirilebilir Ürünler Barınağı”nı açtı.

tatil-98

Barınak, kenara atılmış tavus kuşu, palmiye ağaçları ve kanatlı atların havuzdaki oyunlarına devam etmelerine olanak tanınıyor. Türk tatilciler her ne kadar tatillerinden sonra havuz arkadaşlarına pek sahip çıkmasalar da, tatilcilerin yaklaşık yarısı tatilleri sırasında onları şişirip havuzda oynamaktan keyif aldıklarını kabul ediyor. Türkiye’de 300 tatilcinin katılımıyla yapılan araştırmaya göre, klasik bir yaz tatili boyunca bahsi geçen şişirme ürünlerle oynamak için 7 saat 12 dakika süre ayrılıyor.

tatil-99

Tatilde Bir Çok Şey Unutuluyor!

Tatil boyunca havuzdaki dostlarımızla geçirilen bu süre, toplamda su sporları, sahilde yapılan romantik yürüyüşler ve alışveriş için harcanan süreden daha fazla. Öte yandan tatilde otellerde en çok bırakılan veya kaybedilen eşyalar arasında ise, şişirilebilir ürünler bulunuyor. Daha sonra güneş kremi, güneş gözlüğü, tişört ve sandalet gibi çeşitli  eşyalar yer alıyor.

Tatilde Kaybolan Ve Geride Bırakılan Eşyalar:

  • Şişme Ürünler
  • Traş Sonrası Losyon/Parfüm
  • Sandaletler/Terlikler
  • Diş Fırçası, Dş macunu, sabun ve şampuan gibi banyo ürünleri
  • Güneş Şapkası
  • Şort
  • Güneş Kremi
  • Deniz Gözlüğü/Şnorkel
  • Güneş Gözlüğü
  • Tişört

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir