Anasayfa / Genel / Tatil İçin Rezervasyon Yaptırmayanlar Sokakta Kalabilir

Tatil İçin Rezervasyon Yaptırmayanlar Sokakta Kalabilir

Kurban Bayramı’nda tatil planları olanların biran önce rezervasyon yaptırmaları gerekmekte. Rezervasyonlarını yaptırmadan tatil bölgelerine gidecekler sokakta kalabilir.

Kurban bayramı sebebiyle 10 günlük tatilin açıklanmasıyla, taleplerin daha da hızlandığını belirtilen, bazı bölgelerdeki tesislerdeki boşlukların dolacağını söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık’ın AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye’de bütün kıyı bölgelerinde ciddi yoğunluk olacağını, Batı ve Doğu Karadeniz, Kapadokya, Denizli Pamukkale bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde yoğunluk olacağını bildirdi.

Turizm anlamında tesislerin dolmaya başladığını belirten Ayık, Memleket, eş, dost, akraba ziyaretleriyle de ciddi hareketlilik olmasını beklediklerini aktardı.

Ayık, Kurban Bayramın en hareketli sezonunun bitimine denk geldiğini, geçmiş yıllara göre talebin çok daha yoğun bir dönemle karşılaşılacağını belirterek, şöyle konuştu: “Vatandaşların hızlı hareket etmesi gerekiyor, her geçen gün onların aleyhine olabilir. Çünkü tesislerde çok yoğun bir talep var ve doluluk hızla yükseliyor. Kısa sürede yüzde 100’leri bulması muhtemel. Çok hızlı şekilde hareket edip, bir an önce rezervasyonlarını yaptırmalılar. Vatandaşlar, rezervasyonlarını yaptırmadan tatil bölgelerine gitmesinler. İnanılmaz derecede yüksek doluluklar bekliyoruz, ciddi anlamda rezervasyon yaptırmayan sokakta kalabilir.”

Ayrıca Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran da konu ile ilgili olarak “Tatil açıklanmadan önce ‘500 bin civarında hareket olur’ diyorduk, izinle beraber bu 1 milyon 200 bin civarı olabilir. Çünkü dönem de yoğun. İnsanların bugünden, yarına kalmadan rezervasyonlarını en iyi şekilde yapmaları gerekiyor, Ramazan Bayramı’nda da son dakikaya kalanlar yer bulamadı. Ulaşım için de uçak ve otobüs biletlerini alsınlar. En fazla yoğunluğun Antalya, Bodrum ve Çeşme’de olacağını tahmin ediyoruz. Oteller yüzde 100 dolacak. Oteller, küçük işletmeler, butik oteller, iyi iş yapacak. Beklenen yoğunluk esnafa da büyük katkı sağlayacak.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir